Loading...

איך תבחרו את הטיול הבא שלכם בחו"ל

מאת: neve
פורסם בתאריך: 31.10.12


טיול לחו"ל מאפשר אתנחתא והתנתקות של ממש מהשגרה הלוחצת והאינטנסיבית והזדמנות לראות מקומות ונופים, להיחשף לתרבות מקומית חדשה, שפה, ריחות וטעמים. כל חופשה מהסוג הינה מבורכת ותורמת לא מעט לאיכות החיים הכללית. כשמדובר בטיולים לחו"ל שאינם נופשונים קצרים לסופשבוע, כדאי להשקיע בבחירת היעד לטיול, אופיו, האתרים התיירותיים בהם תבקרו והאטרקציות מאחר ולאלה השפעה ניכרת על מידת ההנאה מהטיול כולו. כמו כן, לקחת בחשבון את כל הארגונים הלוגיסטיים הנדרשים טרום היציאה ומוכנות ללקיחת החלטות במהלך הטיול בזמן אמת מכיוון שהטיול הוא דינאמי ולא תמיד מתקדם בדיוק לפי התכנית. להלן מספר דגשים מנחים שכדאי לקחת בחשבון בעת תכנון הטיול הבא בחו"ל:

עצמאות מוחלטת מול מסלול מתוזמן

כשמדובר בטיול לחו"ל תוכלו לבחור לטייל עצמאית, כשהאחריות על תכנון מסלול הטיול וכל הארגונים הלוגיסטיים הם בידיכם. הסדרי הטיסות, הזמנת בתי מלון, בחירת יעדים ואתרים תיירותיים, אטרקציות ובילויים הם לפי בחירתכם ובהתאם להעדפותיכם ותחומי העניין שלכם. כמו כן, במקרה זה הינכם אדונים לעצמכם בחו"ל, דבר המחייב אתכם לתקשורת בשפה המקומית המדוברת ובהתאם למנהגי המקום. לטיול עצמאי יש לא מעט יתרונות לאור העובדה כי מדובר בעצמאות טוטאלית ואפשרות לתכנון טיול מהנה ייחודי לכם. לצד אפשרות זו, תוכלו לבחור להצטרף לטיול מאורגן לאחד היעדים בעולם בהתאם לעונה. הבחירה היא מבין יעדים מסורתיים כמו ארצות הברית ואירופה הקלאסית או יעדים רחוקים ומעניינים כמו טיול מאורגן לסין, יפן, הודו, תאילנד ואחרים (לצפייה בתכניות טיולים לדוגמה לחצו כאן).

היתרון המרכזי של טיולים מהסוג הוא בהיותם חוסכים לא מעט טרחה ואנרגיות טרום הטיול מכיוון שכל הארגונים הלוגיסטיים הם בסמכות חברת התיירות העומדת מאחורי הטיול. כמו כן, האחריות על ההתנהלות במהלך הטיול, ההתקשרות מול המקומיים ופיתרון בעיות העולות בזמן אמת גם כן לא בידיכם כך שתוכלו למצוא עצמכם ללא לחצים ודאגות לעמידה בלוחות הזמנים ולאיתור אתרים תיירותיים או בתי מלון על הדרך.


טיול לסין

בחירת טיול מאורגן לחו"ל

למי שמחליט להצטרף לטיול מאורגן לחו"ל, חשוב לקחת בחשבון כי הבחירה בחברת התיירות שעומדת מאחורי הטיול הינה משמעותית לא פחות מבחינת המסלול אליו מצטרפים. כדאי לבחור מבין חברות תיירות מוכרות ובעלות מוניטין וכאלו שתוכלו לקבל עליהן המלצות ממטיילים שכבר לקחו חלק בטיולים שלהן ואולי אף בטיול הרלוונטי מבחינתכם. לא כדאי להתפתות להירשם לטיול מאורגן מטעם חברת תיירות לא מוכרת שלא קיבלתם המלצות לגביה. מבחינת בחירת המסלול לטיול, כדאי לבחון היטב את המסלול המועדף ולהתייעץ עם כאלו שכבר טיילו במקום היעד כדי לוודא שלא מדובר במסלול עמוס ואינטנסיבי יתר על המידה. המטרה היא לראות את המקומות המעניינים במקום היעד אבל לא למצוא עצמכם במרוץ כנגד הזמן וכנגד כל הסיכויים בגלל הצורך לעמוד בלו"ז היומי. כדאי להתייעץ גם בפורומים הפזורים ברשת באתרי תיירות וטיולים. לרוב אלו מנוהלים על ידי אנשים שטיילו לא מעט ויכולים להעיד לגבי אופי של המסלול ולכוון לגבי מסלול או חברת תיירות מומלצים.

טיול בהתאמה אישית

במידה והטיול הוא עצמאי, תוכלו לתכנן ולארגן מסלול שיעניין אתכם וברמת הקושי המתאימה ביותר. כשמדובר בטיול עם ילדים, במיוחד קטנים, כדאי לתכנן מסלול יחסית גמיש ולא עמוס יתר על המידה. לילדים בחבורה נטייה להתעייף יחסית מהר ויש לקחת בחשבון אילוצים לא צפויים שיכולים לגרום לעיכובים במהלך הטיול. כדאי גם להכין תכנית גיבוי לכל מקרה במידה והתכנית המקורית לא יכולה לצאת לפועל מסיבה שהיא. במקרה של טיול מאורגן, על מנת למקסם את הסיכויים שהטיול יהיה מותאם לכם ככל הניתן, הצטרפו לטיול ייעודי עבורכם. ישנם טיולים למשפחות, לצעירים, לבני גיל הזהב ולשומרי מסורת. הערך המוסף של טיולים אלו הוא בהיותם מותאמים מבחינת התכנים שהם מציעים לקהל היעד, המסלול מתוכנן בהתאם לתחומי העניין והקבוצה הינה הומוגנית יחסית מבחינת הגילאים. במידה ואתם יוצאים לטיול משפחות, וודאו מראש כי מצטרפים ילדים בגילאי הילדים שלכם כדי שתהיה להם חברת בת גילם, דבר שיתרום להנאה הכללית שלהם ושלכם מהטיול.


  • © כל הזכויות שמורות לטו נט ישראל