מאת: מערכת טו-נט, עודכן (3) בתאריך: 28/02/19

כמונו, גם הילדים שלנו מבלים שעות ארוכות מול מסך המחשב וצג הסמארט-פון, זו עובדה בשטח, זו המציאות החדשה שבה אנחנו חיים. כהורים אמנם אין ביכולתנו לנתק אותם כליל מהעולם הוירטואלי אולם באחריותנו לבקר, לנטר ולשלוט בתכנים שהם צורכים ונחשפים אליהם.

החדשות הטובות הן שספקיות האינטרנט מחוייבות על פי חוק (חוק התקשורת התשמ"ב-1982) לספק לקהל הלקוחות שלהן תוכנות לסינון בסיסי של תכנים פוגעניים הנוגעים לאלימות, שנאה, הימורים ופורנו. ההצטרפות לשירות זה אינה כרוכה בתשלום, כל מה שצריך לעשות זה לפנות אל ספקית האינטרנט שלנו ולבקש את שירות הסינון הבסיסי.

החדשות הרעות הן שעל פי רוב חבילות בסיס אלו אינן מספיקות. למרבה הצער הן אינן מצליחות לסנן את כל התכנים הבלתי הולמים. כדי להיות בטוחים שילדינו מוגנים באופן מקסימלי כדאי ומומלץ להתקין שירותי סינון מקיפים יותר.

אז אילו שירותי הגנה לילדים ברשת יש כיום? הצטרפו אלינו לסקירה מורחבת של מגוון שירותי סינון תכנים לילדים.

מסנני תכנים לילדים ברשת

 • חינם: חבילות הבסיס של ספקיות האינטרנט - כמו שרשמנו למעלה, חבילת סינון בסיסית מגיע בחינם - התקשרו עכשיו לספק האינטרנט שלכם.
 • גלישה בטוחה באינטרנט, סינון וחסימת אתרים מבית בזק
  ₪ 11.90 לחודש
 • "iKeeper Mult" מבית חברת בזק בינלאומי – בזק בינלאומי מציעה שירות סינון תכנים בלתי הולמים לילדים עבור מחשב, טאבלט וסמארט-פון בעלי מערכת הפעלה של אנדרואיד. החבילה כוללת: 5 רישיונות התקנה עבור 5 מכשירים (סמארט-פון, טאבלט ומחשב נייד), ניהול משך זמן הגלישה של הילדים, התאמה אישית של תכנים ואתרים, מעקב אחר פעילות הילדים ברשת, אפליקציית צפייה בילדים, התרעות במקרים של חשיפה למסרים פוגעניים, חסימת אתרים ותכנים בלתי הולמים ומחולל דו"חות המפרט את פעילות הילדים ברשת.
  מחיר: 17.9 ש"ח לחודש.
 • "מסננט" מבית קבוצת סלקום ונטויז'ן – "מסננט" תאפשר סינון אתרים ותכנים פוגעניים, התרעות להורים בזמן אמת בעת חשיפת הילדים לתוכן בלתי הולם, התאמת פרופיל לגילו של המשתמש, מעקב אחר פעילות הילדים בפייסבוק, אפשרות הגבלת זמן הגלישה של הילדים, הגנה מיוחדת מפני בריונות ברשת, דו"חות המציגים את פעילויות הילדים ברשת לרבות פעילויות העשויות להיות בלתי הולמות לילדים וממשק ניהול הורים מתקדם.
  מחיר: שירותי סינון מורחבים 9.90 ש"ח לחודש עבור השנה ראשונה. בשנה השניה המחיר עולה ל-12.9 ש"ח בחודש.
 • "שמרטף" מבית 012 - שירותי הסינון כוללים חסימה, ניטור והגנה מפני תכנים, אתרים ומסרים פוגעניים, ניהול משך זמן גלישת הילדים, יצירת פרופילים מותאמים אישית לכל בן/ת משפחה, הגנה בעת חיפוש ברשת, הגנת פייסבוק, צ'אטים ו-Youtube, התרעות מיידיות להורים בעת חשיפת הילדים למסרים פוגעניים, דו"חות המפרטים את פעילות הילדים ברשת, הגנה על פרטיות המשתמשים, הגדרה אישית של מילים, ביטויים, אתרים ותכנים שעלולים להזיק לילדים, מעקב אחר פעילות הילדים ברשת, חסימת שיתוף קבצים בלתי חוקיים וכן מסנני הגנה לגלישה בסמארט-פון לבעלי מערכת הפעלה של אנדרואיד.
  מחיר לשירות המתקדם: 11.9 ש"ח בחודש לעד 3 מחשבים/סמארטפונים למשך שנה ראשונה. בשנה השנייה המחיר עולה ל-16.9 ש"ח בחודש.
 • "רשת בטחון פלטינום" מבית חברת אקספון 018 – שירותי ההגנה של אקספון כוללים סינון של תכנים ומסרים פוגעניים באתרים, בצ'אטים ובפורומים, חסימת תוכנות לשיתוף קבצים בלתי חוקיים, ניהול והגדרת משך זמן הגלישה של הילדים, התראות מיידיות במקרים של חשיפה לתכנים פוגעניים, הגדרת פרופיל אישי לכל אחד מבני המשפחה, דו"חות המפרטים את הפעילויות של הילדים ברשת וממשק ניהול להורים.
  מחיר: 9.90 ש"ח לחודש לחיבור מחשב יחיד.
 • סינון תכנים במהלך הגלישה ברשת האינטרנט הסלולארי מבית HOT mobile – שירותי סינון התכנים של HOT mobile הינם חינם והם פועלים רק בעת גלישה ברשת האינטרנט הסלולרית. השירות כולל חסימת גלישה באתרים המכילים תוכן פוגעני או בלתי חוקי באינטרנט הסלולרי. השירות אינו כולל סינון של תכנים בלתי הולמים המועברים באימיילים.
 • סינון תכנים מבית HOT net – שירותי סינון התכנים של HOT net הינם חינם ויעניקו חסימה של אתרים אלימים, אתרי הימורים, אתרי פורנו ואתרים לא חינוכיים.
 • שירותי סינון והגנה של טריפל סי, שירות סינון נתיב – שירותי הסינון כוללים: הגדרת משך הגלישה של הילדים, חסימת תכנים ומסרים פוגעניים, מעקב אחר פעילות הילדים ודיווח, התרעות מיידיות בעת חשיפת הילדים לתכנים בלתי רצויים, הגנה מפני ביריונות ברשת, חסימת אפשרות לשתף קבצים הנושאים תוכן בלתי חוקי, אפשרות ליצירת פרופילים אישיים לכל אחד ואחת מבני הבית, ניהול וחסימה של מילים וביטויים באתרים ובצ'אטים, הגנה על פרטיות המשתמשים ופרטיהם האישיים.
 • אינטרנט רימון – החברה מציעה מגוון חבילות סינון ברמת הגנה שונות. הרמה הבסיסית תגן מפני אלימות ותכנים פורנוגרפיים, הרמה הבינונית תגן בנוסף גם מפני תכנים הכוללים הלבשה תחתונה, הרמה הגבוהה תמנע גם הצגה של לבוש חלקי כמו גם תפחית חשיפה לתכני וידאו ושידורי טלוויזיה, וההגנה ההרמטית תמנע גם בנוסף כל תוכן אשר אינו עולה בקנה אחד עם אורח חיים תורני. מחיר השירות: חינם. במידה ורוצים הגנה גם בעת גלישה בפייסבוק יש להתחבר לתוכנית "SafeBook" – התוכנית מגנה מפני תכנים פוגעניים, חרמות, ביריונות רשת והצקות, היא מחפשת ביטויים ומילים חשודים ושולחת אל ההורים התרעות, מנטרת את פעילות הילד בפייסבוק ואת פעילות חבריו. מחיר: 10 ש"ח בחודש, ללא כל הגבלה על מספר הילדים המנויים לשירות. תוכנית נוספת שיש לחברה היא "רימון סלולרי" שנועדה להגן על הילדים שגולשים בסמארט-פון. השירות כולל רמות הגנה שונות המותאמות לכל משתמש, יכולת לשלוט בזמני הגלישה של הילדים בסלולרי והגדרת רשימת אפליקציות ואתרים בלתי הולמים.
  מחיר למנוי: 18 ש"ח למנוי אחד או 39 ש"ח בחודש למשפחה הזקוקה לעד 3 מנויים. מותאם רק לבעלי מערכת הפעלה מסוג אנדרואיד.

קישורים שימושיים ומידע נוסף על סינון תכנים:

כאשר מדובר בילדים שלנו, אסור להתפשר!!! התקינו את שירותי הסינון הטובים, המקיפים והמתאימים ביותר עבורכם.