פורסם בתאריך: 14/3/16

ברכות! לשפץ את הבית או הדירה אינה החלטה פשוטה, ולבטח שחשבתם על כך זמן רב, אולי אף שנים, ולבסוף הגעתם להחלטה סוף כל סוף להגשים את החלום ולעשות שיפוץ כללי למקום מגוריכם. אולם, מעבר לצד המהנה של הסיפור, נלוות גם הוצאות כספיות גדולות. סביר להניח שאתם כבר ערוכים לכך מבחינה כספית, אך יש לקחת בחשבון כי שיפוץ דירה עשוי לחרוג ממסגרת התקציב עד כ-25% ולעיתים אף יותר, אולם ביכולתם למנוע זאת באמצעות תכנון נכון ומחשבה מטרימה. בראש ובראשונה, עליכם להבין כי בשביל לקבל את התוצר הטוב ביותר, ועל מנת למנוע מצב בו אתם חורגים ממסגרת התקציב שלכם, עליכם למצוא חברת שיפוצים מתאימה.

תמונה של איש שיפוצים

אספו מספר הצעות מחיר מחברות שיפוצים

אנו לא נסביר לכם כמה זה חשוב למצוא חברה אמינה, את זה כבר הבנתם. אנו גם לא נסביר לכם כיצד עליכם לחפש אחת כזו, או מה עליכם לעשות, מכיוון שבדינו הפתרונות – חברת טופ שיפוצים! באמצעות חברה זו, אתם למעשה תקושרו למספר חברות שיפוצים אמינות ובעלות וותק, ולאחר מכן תקבלו מהן הצעות מחיר. כל שיהיה עליכם לעשות בשלב זה הוא פשוט להשוות בין הצעות המחיר השונות, ולבחור את החברה הטובה ביותר עבורכם. טופ שיפוצים ידועה באמינותה ובשירות המתקדם שלה, ובעצם הבחירה שלכם להיעזר בשירותיה פתרתם את 90% מהקושי, מהעול, ומהסיכון הכספי הכרוך בשיפוץ כללי. אמרנו תשעים אחוז, ולאן נעלמו העשרה אחוזים הנותרים? ובכן, לאחר שבאמתחתכם קבלן שיפוצים מקצועי, אמין ויומן, הדברים נעשים יותר קלים, אך ישנם מספר פרמטרים עליהם חובה להקפיד.

לפני שסוגרים, הכינו חוזה שיפוצים מסודר

לאחר שסגרתם עם חברת השיפוצים באמצעות טופ שיפוצים, ובחרתם את הצעת המחיר המשתלמת ביותר, כעת עליכם להכין מסמכים מסודרים עם קבלן השיפוצים הממונה על השיפוץ. אסור בשום פנים ואופן לשכוח לחתום על חוזה, הוא ישמש אתכם בכל עת. בחוזה עליכם לרשום יחד עם קבלן השיפוצים בדיוק מה כולל השיפוץ, ובכללותו גם כתב כמויות, לוח זמנים, וכמובן עלויות. נהוג ואף מקובל לקבוע סכום כספי אשר ירד מהסכום הכולל של השיפוץ אותו יהיה עליכם לשלם, על כל יום חריגה, או איחור, בלוח הזמנים שנקבע בחוזה.

דגשים בחוזה מול קבלן שיפוצים

נוסף על כל זאת, חשוב שתציינו בחוזה מספרים, כמו מידות, שטחים (במ"ר), וכיו"ב. חשוב מאוד לא להרגיש מאוימים מעצם העובדה שמדובר בהצעת מחיר אטרקטיבית וחברה אמינה, גם הם בדיוק כמוכם מקבלים את החוזה כמשהו בלתי נמנע ומחייב, וכדבר מקובל וידוע, ולכן השתמשו בכך. בנוסף, ציינו בחוזה את סדר מועדי התשלומים, ודאגו שהתשלומים יתבצעו לפי התקדמות העבודה ובכמה פעימות, וחלילה לא את כל הסכום מראש. נהוג לשלם ע"פ שלבים, ואת יתרת התשלום במעמד מפתח. בד בבד, בדקו עם קבלן השיפוצים את נושאי הביטוחים, האחריות (בזמן וגם לאחר ביצוע העבודה), ודאגו לפקח על הביצוע במהלכה.

דוגמא, מאתר דקל, להסכם בסיסי לביצוע עבודות שיפוצים: תמונת הסכם שיפוצים