פורסם בתאריך: 5/3/16

אם אתם בעלי כלבים בוודאי לא תופתעו מתוצאות המחקרים החדשים אודות החברים הכי טובים שלנו. יותר ויותר חוקרים מוכיחים שרב הדימיון בינינו לבינם; כלבים מסוגלים לקרוא את הבעות הפנים שלנו, הם מקנאים בדיוק כמונו, הם מראים אמפתיה, חיבה ואהבה ואפילו צופים בטלוויזיה.

את אותו דמיון אפשר למצוא גם בכל מה שנוגע לתזונת כלבים. כמונו, גם כלבים הם אומניבורים. כלומר, הם יכולים לחיות חיים בריאים ומלאים המבוססים על מגוון רחב של סוגי מזון: בשר, עוף, ירקות, דגים ודגנים. וגם הם זקוקים לתזונה מאוזנת ולמנות מדודות שיטעינו אותם באנרגיות, אחרת הם יסבלו מתופעות שמוכרות לנו כל כך כגון: השמנת יתר, סכרת, בעיות פרקים ובעיות רפואיות נוספות.

פרמטרים שמשפיעים על בחירת מזון לכלבים:

אם אתם אוהבים את הכלב שלכם כמונו, אתם בוודאי עוסקים בשאלה כיצד להתאים לכלב שלכם את המזון הטוב ביותר עבורו. ואכן, בחירת מזון כלבים לגור החדש שאימצנו או לכלב הבוגר או המבוגר שלנו יכולה לעורר בלבול בקרב בעלי כלבים, במיוחד לנוכח העובדה שהתאמת מזון לכלבים משפיעה באופן ישיר ומיידי על רווחת הכלב ועל בריאותו.

על פי מומחים לתזונת כלבים יש כמה פרמטרים חשובים שמנחים את בחירת המזון לכלב שלנו:

  • גיל הכלב – בדרך כלל נהוג לחלק ל-3 גילאים עיקריים: גורים, כלבים בוגרים וכלבים מבוגרים. לכל גיל יש את האתגרים הייחודיים לו
  • רמת פעילות – רמת פעילות היא עניין של גזע אך גם עניין של אישיות. יש סוגי כלבים שזקוקים לפעילות אינטנסיבית וקבועה, בעוד אחרים יכולים לנמנם כמו חתול במשך רוב שעות היממה. לכלבים אקטיביים ניתן מזון שיספק להם אנרגיה ולכלבים פחות פעילים נתאים מזון הדל יותר בשומן. לדוגמה: כלב רועים אוסטרלי זה כלב מאוד אקטיבי שזקוק להרבה מאוד פעילות, לכן הוא זקוק למזון שיעניק לו שפע של אנרגיה. לעומת זאת, כלבת צ'יוואווה בת 9 תעדיף לבלות את רוב היום בחיקינו ולא בבניית תאבון גדול.
  • משקל אידאלי – ממש כשם שאנחנו בני האדם עלולים לסבול מתת תזונה או משומן עודף, כך גם כלבים. וכשם שיש משקל אידאלי לאדם כך יש גם לכלבים. כאשר בוחרים מזון לכלבים יש לקחת בחשבון מה המשקל הרצוי לכלב בהתאם לגודלו, למבנהו הגופני ולגזע שלו.
  • בעיות רפואיות – גם כלבים סובלים מבעיות רפואיות, בין הבעיות הרווחות ניתן למנות: סכרת, השמנת יתר, בעיות עור, כשל בכליות, בעיות במערכת העיכול ובעיות מפרקים. היום ניתן למצוא מענה תזונתי לכל אחת מהבעיות שמנינו כאן.
  • גזע – גם סוג הגזע של הכלב מכתיב את סוג האוכל שנבחר לו מאחר ולכל גזע יש מבנה גנטי מעט שונה. ניתן למצוא בקלות היום מזון ייעודי לגזעים הבאים: רועה גרמני, רועה בלגי, לברדור, לברדור רטריבר, בוקסר, דוברמן, יורקשייר, יורקשייר-טרייר, טרייר, סקוטיש טרייר, ווסט האילנד וואיט טרייר, שנאוצר מיניאטורי, קבליר קינג צ'ארלס, לסטר אנגלי או אירי, פודל קטן וזעיר ולשיצו.

דע את המזון המתאים ביותר לכלב שלך.

ציידנו אתכם בהרבה מאוד מידע אודות התאמת מזון לכלב שלכם, ובכל זאת, אנחנו ממליצים בחום להיוועץ עם הווטרינר שלכם ולקבל ממנו המלצה מקצועית באשר למזון האידאלי עבור הכלב שלכם. יש לקיים התייעצות עם וטרינר לאורך כל חייו של הכלב, מאחר וכלבים מתפתחים, גדלים ועם הזמן גם מזדקנים וחשופים יותר לבעיות רפואיות שונות.

נכתב בשיתוף עם ספץ - מגזין לחיות מחמד