מאמר מאת: elite-f, פורסם בתאריך: 15/12/15

אצל הרבה אנשים התסריט ידוע מראש, כמו בסרטים הוליוודיים שמהסצנה הראשונה כבר יודעים מה יקרה בסוף: הם נרשמים לחדר כושר, רצוי לאחד מהיוקרתיים והנחשבים, קונים מלתחה שלמה של חולצות מנדפות זיעה, טייצים ונעלי ספורט ממותגות, מספרים לכולם שהם נרשמו לחדר כושר, משוויצים בדיל שהם השיגו מנציגת המכירות (חודש ראשון מתנה!), באים כמה פעמים ואז קורה משהו שמונע מהם להמשיך להגיע. מה זה המשהו הזה ששובר כל כך הרבה אנשים? שמפיל את רוחם הספורטיבית? הנה כמה תירוצים נפוצים להחריד:

  1. מה אני עושה כאן בכלל – יש עשרות חוגים, עשרות מכשירים, המדריך בחדר הכושר טרח ברבע שעה לעשות לי סיור קצר בין כל המכשירים ולבנות לי תכנית עם מיליון תרגילים. הוא גם הלחיץ אותי עם השאלה: מה היעד שלך?". כשאין לי מושג אם אני בכלל רוצה לשרוף קלוריות, או לבנות שריר, או לשפר את הכושר הגופני. אני פשוט רוצה להיראות טוב ואין לי מושג מאיפה להתחיל.
  2. אם חדר הכושר לא נמצא במרחק הליכה מהבית, או צמוד למקום העבודה, רוב הסיכויים שהרומן לא יאריך ימים. זה גם ככה קשה לצאת מהבית כשיש כל כך הרבה דברים כיפיים אחרים לעשות, שלא מצריכים מאמץ פיזי, אז עוד לקחת אוטובוס או לנסוע ברכב ולחפש חנייה? מה גם שמרגע שמגיעים הביתה וצונחים על הספה, קשה מאוד לקום ממנה, בטח בשביל ספורט.
  3. לא רואים תוצאות תוך שני אימונים – בתרבות האינסטנט קשה להציב יעדים ולטווח ארוך ולדבוק בהם. אם לא רואים על המשקל תוך זמן קצר ירידה משמעותית בקילוגרמים, זה מתסכל. העניין הוא שצריך לעבוד קשה במשך מספר חודשים לפחות בשביל להגיע למידה הרצויה, וזה מצריך מוטיבציה ומשמעת עצמית גבוהה.
  4. פייר, ספורט זה קשה – אם המתאמן מעולם לא עסק לפני כן בפעילות גופנית אימון שיעור הספינינג או הפילאטיס הראשון יעשו לו כאבי שרירים חזקים בזמן האימון וגם אחריו. הרבה גם מסתערים על המכשירים ומתאמנים הרבה מעבר ליכולת שלהם, מבלי שהגוף שלהם מוכן לזה, ומותשים מהר.
  5. לא נעים להתאמן בחדר כושר – יש אנשים שלא אוהבים חדר כושר, להתאמן לצד כל מיני אנשים חתיכים וחטובים ולהתבוסס בקנאה עזה. או בכלל מתביישים להתאמן בציבור, או מתעצבנים שהמכשירים שהם רוצים תמיד תפוסים. לאנשים כאלה הכי מתאים להתאמן עם מאמן כושר אישי בבית או בחוץ בפארק בפרטיות, מבלי שכל העולם מביך, מעצבן או מעורר את קנאתם.
  6. למי יש זמן להתאמן? זה התירוץ מספר אחת להישבר מללכת לחדר כושר. יש עבודה, יש ילדים, יש חברים, יש תכניות, איפה מכניסים את האימון הזה בחדר כושר בין כל הדברים? לרבים נדמה שצריך להתאמן מינימום שעתיים בכל פעם כדי לראות תוצאות, אבל אימון יעיל בן חצי שעה יכול להיות מספק בהחלט. תלוי אם אתם מעבירים אותו בהליכה איטית על הליכון תוך כדי התכתבות בוואטס אפ או בעבודה פיזית אמיתית.
תמונת שכיבות שמיכה