פורסם בתאריך: 18/2/15 מאת: aviblit

הילד שלכם עף על בובספוג, אבל האם קיר צהוב יגרום לו לצלול יותר בקלות לחלומות ויעניק לכם את השקט המיוחל בסוף היום? הילדה שלכם חושבת שברביות הן חברותיה הטובות ביותר, אבל האם קירות מצוירים בגווני סגול וורוד יובילו אותה אל מחוזות הפנטזיה והדמיון?

בבחירת ציורי קיר לחדר ילדים צריך לקחת בחשבון לא רק את מה שמצויר בציור, אם זה דמויות, או נופים, או צורות מסוימות, אלא גם את הצבעים שבהם עושים שימוש. חדר הילדים צריך להיות מעוצב באופן שבו הילד ירגיש הכי נוח ונעים לשחק ולרבוץ בו במהלך היום, אבל, לא פחות חשוב מכך: החלל צריך להעניק לילד גם את כל התנאים לשינה טובה ורגועה במהלך הלילה.

הצבעים שבהם יצויר ציור הקיר ישפיעו על מצב הרוח, המחשבות והרגשות של הילד. על כן, לטובת השינה הטובה ביותר, כדאי לבחור בצבעים שמשרים רוגע והרפיה על הילד. אלו צבעים למשל?מחקרים מראים שדווקא צבעים כמו כתום, אדום וצהוב אינם בחירה נבונה.

אדום - ייצור בקרב הילד אנרגיה גבוהה מדיי, אגרסיביות, כוח, עצבנות, תיאבון גדול מדיי (לא במקרה מסעדות ג'אנק פוד רבות עושות בו שימוש). יש מחקרים שמעידים על כך שזה צבע שיכול להעלות את לחץ הדם וקצב הלב. זה צבע מעולה למטבח, אבל לא לחדר של הילדים ולא לחדר השינה שלכם...

כתום – עוד צבע שמגביר את רמות האנרגיה ומעורר תחושות של התרגשות והתרוממות רוח. זה צבע מעולה לחדר כושר, אבל ממש לא לחדר השינה!

צהוב - זהו צבע שמבשר אושר, שמחה, אופטימיות, אבל כמות גדולה מן הצבע הזה על הקירות ובחדר בכלל עשויה להגביר את המתח אצל הילד. עדיף להשתמש בו בכמויות קטנות או בגוונים חיוורים ובהירים. לפעמים הורים מעדיפים לצבוע בגוון צהוב רך כשהם רוצים שהחדר יהיה ניטרלי מבחינה מגדרית ויתאים לבנים וגם לבנות.

אז אחרי שאמרנו על איזה צבעים לא כדאי ללכת, בואו נתחיל להיות חיובים – מהם הצבעים שיעניקו לילד שלנו חלומות פז? ובכן, תתפלאו, אבל דווקא צבעים שאנחנו מזהים אותך כ"מבוגרים" - צבעים ניטרליים (לבן כהה, אפור, בז') וגווני אדמה. לצבעים אלה יש השפעה מרגיעה ובניגוד למה שאתם אולי חושבים, הם לא מעוררים דיכאון. גוונים בהירים שלהם יעניקו לחדר תחושת חלל מרווחת יותר, גוונים כהים ייצרו תחושה נעימה יותר.

בחירה מצוינת במיוחד היא שימוש בגווני ירוק שמרגיעים, מאזנים, מעניקים תחושה של צמיחה. לא במקרה בתי חולים רבים ומכוני ספא צבועים על טהרת הצבע הזה. בהחלט אקסלנט צ'וייס. ומי שתוהה לעצמו מה לגבי צבע כמו כחול אז אמנם מדובר בצבע מרגיע אבל יש לו גם נטייה לעורר רגשות של עצב, במיוחד לגבי גוונים כהים שלו.

מה לגבי צבעים שבנות אוהבות, כמו סגול וורוד? לגבי שני הצבעים הללו, הכול עניין של רמת כהות. כל עוד מדובר בגוונים בהירים, מדובר בצבעים מרגיעים, אופטימיים ומעודדי מנוחה. לעומת זאת, גוונים כהים שלהם מייצרים אינטנסיביות שעלולה לעשות לילדה סיוטים בלילה.

הקליקו לצפיה בשלל ציורי קיר לחדרי ילדים

ציור קיר
  • © כל הזכויות שמורות לטו נט ישראל