פורסם בתאריך: 8.4.13 מאת: טבעוניות נהנות יותר

מגמת הטבעונות המתעצמת לא פוסחת גם על שולחן החג. איך מארחים טבעונים בליל הסדר?

מגמת הטבעונות הולכת ותופסת תאוצה בישראל, וכבר כמעט בכל משפחה מורחבת אפשר למצוא לפחות אדם אחד שנמנע ממוצרים מן החי – בשר, חלב, דגים וביצים. ברגע הראשון זה יכול להישמע כמו אתגר לא פשוט, אבל כשחושבים על זה קצת יותר לעומק, מגלים שאין שום בעיה לערוך שולחן חג עם חומרי גלם מהצומח ואפילו טבעוני לחלוטין, שלא יחסר בו דבר גם לאוכל החלב והבשר.

איך מתחילים? הכי חשוב לא להתעקש לחקות את הטעמים המדויקים של המנות המסורתיות, כי לרוב זה יסתיים במפח נפש ובאוכל הרבה פחות טעים מזה שפשוט הייתם מכינים באהבה. אל תסתכלו על המנות הטבעוניות כאל משימה בלתי אפשרית של מרדף אחרי מה שאי אפשר להשתמש בו. נסו להתבונן על שפע חומרי הגלם שעומדים לרשותכם ולחשוב איך להכין מהם מאכלים חגיגיים, מרשימים וטעימים.

מה מכינים? לא חסרים מתכונים לפסח שלא עושים בהם שימוש במוצרים מן החי. כל הירקות והפירות מתאימים, לאוכלי קטניות ואורז יש שפע של מוצרים להשתמש בהם וגם קינואה היא למעשה כשרה לפסח, כך שהיא יכולה להתאים. וכמובן שיש מצות, שהן טבעוניות ביסודן כל עוד לא משתמשים באלה שמכילות גם ביצים או דבש. למנה ראשונה אפשר להגיש סלק ממולא או דפי אורז מגולגלים במקום דג, ואפשר גם להכין חציל קצוץ במקום הכבד המסורתי. במנה העיקרית יכול לככב מאפה תפוחי אדמה, צלי של דלוריות שלמות, אורז חגיגי, שלל סלטים וקישואים או עגבניות ממולאים קינואה. גם קינוחים טבעוניים לא ממש קשה להכין – אפשר לקנות כמובן סורבה, אבל למה לא לפנק בגלידה מבוססת בננות או בפירות מקורמלים ברוטב סילאן?

מה יגידו הדודים? תתפלאו, אבל דווקא כשזה מגיע לאוכל עצמו, הרבה מההתנגדויות שנשמעות לפעמים, נעלמות ואינן. כמובן שזה בתנאי שהאוכל מגוון, מושך, צבעוני וטעים. הוסיפו הרבה ירקות מסוגים שונים, השתמשו בעשבי תיבול רעננים, הציגו את המנות באופן אסתטי על גבי השולחן ותגלו שגם אוכלי הכל יטעמו ואפילו יאהבו את המנות הטבעוניות. אל תשכחו שהיום רבים האנשים שרק מפחיתים מוצרים מן החי, רוצים לאכול בריא יותר או אפילו צמחונים, שמנות טבעוניות ישמחו אותם מאד.

עוד מתכונים לפסח על טהרת הצומח

  • © כל הזכויות שמורות לטו נט ישראל