מאמר מאת: מערכת אתר מיי גמל נט.פורסם בתאריך: 25.11.12

מערכת גמל נט ואתר מיי גמל נט

מי מאיתנו לא מכיר את הרגשת חוסר האונים שפוקדת אותנו מדי שלושה חודשים כאשר אנו מקבלים את הדו"ח הרבעוני שלנו מקופת הגמל או קרן ההשתלמות שלנו.

לרוב השכירים והעצמאים יש קופת גמל או קרן השתלמות ולחלקנו זה אף אפיק החסכון היחיד הקיים.

הישראלי הממוצע מעורב בניהול נכסיו בצורה מעוררת כבוד:

כולנו מתעניינים במחירי הנדל"ן שבאזורינו, במחיר השוק של הרכב שלנו ובריבית שאנו משלמים על המשכנתא שלנו.

אולם, כשזה מגיע לקופות הגמל וההשתלמות שלנו אנחנו נתקפים בחוסר אונים, "לא רוצים לדעת" ומעדיפים "לסמוך על הגורל".

כספי הגמל וההשתלמות שלנו מנוהלות ע"י מנהלי השקעות מקצועיים ומפוקחות ע"י משרד האוצר אולם עלינו מוטלת החובה לפקח עליהם- אחרי הכל הכסף הזה הוא שלנו ובבוא היום יעבור לרשותנו.

בדיוק מסיבה זו הקימו במשרד האוצר את מערכת גמל נט. מערכת זו מקבלת מכל הגופים המנהלים את כספי הגמל וההשתלמות את פירוט התשואות שהשיגו עבור עמיתיהם וסוג הנכסים אשר הם מחזיקים מדי חודש בחודשו.

מטרת המערכת לאפשר לנו- העמיתים לבצע השוואה בין הקופה שלנו לקופות האחרות שקיימות בשוק ולקבל מושג על איכות הניהול של הקופה שלנו, על הסיכון הגלום בהשקעה בה ועל דמי הניהול המומצעים שהיא נוהגת לגבות מעמיתיה.

בסיס הנתונים שיצרה מערכת הגמל-נט הוא מאד מקיף ורחב, במבט ראשון של אדם ללא השכלה פיננסית הוא נראה כמבוך ולא ככלי אשר נועד לסייע לו לפקח ולנקוט עמדה בניהול חסכונותיו בצורה הטובה ביותר.

מיי גמל נט בא לפתור את הקושי הזה

מערכת גמל נט

האתר מעבד את הנתונים, מחלק את הקופות לקבוצות ראשית ע"פ מדרג סיכון (?) ושנית ע"פ אפיק ההשקעות המרכזי, כדי לתת לכל אדם אפשרות להבין בנוסף לתשואה גם את הסיכון ואת הרכב הנכסים של קופת הגמל או קרן ההשתלמות שלו.

מערכת גמל נט של אתר מיי גמל נט מאפשרת לעשות השוואה בין קופות בעלות אותו סיכון ואותו תחום התמחות ומציג את חמש הקופות המובילות בכל קבוצה כדי שנוכל להשוות ולדעת מי ניהל את כספי עמיתיו בצורה הטובה ביותר.

לדוגמה, ראו את אלטשולר שחם גמל לבני 50 ומטה

  • © כל הזכויות שמורות לטו נט ישראל